29 ноября 2016

Комитет арбитров ФФУ встретился с представителями клубов ПФЛ

Представитель «Реал Фармы» также присутствовал на встрече.

Зустрічі з представниками КА ФФУ стають традиційними і дають відповіді на безліч питань.

У вівторок, 22 листопада, у Будинку футболу відбулася зустріч Комітету арбітрів ФФУ з представниками клубів Професіональної футбольної ліги. Комітет представляв його голова Лучано Лучі, куратори: першої ліги Віталій Годулян, другої – Андрій Шандор, інспекторів – Володимир Петров, асистентів арбітрів – Олександр Шамич.

Участь у роботі взяли представники таких клубів:

Перша ліга
«Тернопіль» Тернопіль
«Оболонь-Бровар» Київ
«Арсенал-Київ» Київ
«Геліос Харків»
«Десна Чернігів»
«Іллічівець» Маріуполь
«Інгулець» Петрове
«Нафтовик-Укрнафта» Охтирка
«Верес» Рівне
«Суми» Суми
«Буковина» Чернівці

Друга ліга
«Балкани» Зоря
«Енергія» Нова Каховка
«Реал-фарма» Одеса
«Тепловик» Івано-Франківськ
«Інгулець-2» Петрове
«Іллічівець-2» Маріуполь

«Вдячні Комітету арбітрів, що ми зустрічаємося все частіше, зустрічі стали регулярними і дають свій позитивний результат. – зазначив на початку зустрічі спортивний директор ПФЛ Олег Голубєв. – Вдячні клубам, які дійсно переймаються проблемами арбітражу і хочуть отримати з перших вуст відповіді на питання щодо роботи арбітрів у осінній частині змагань».

Голова комітету арбітрів Лучано Лучі підкреслив важливість змагань ПФЛ, адже завдяки їм арбітри мають можливість підвищувати свою майстерність і набиратися досвіду на шляху до змагань топ-рівня. «Ми пильно слідкуємо за змаганнями нижчих футбольних дивізіонів. Наша робота розпочинається відразу після матчу, коли надходять перші підсумки роботи арбітрів. У понеділок у взаємодії з членами комітету переглядаються і проводиться аналіз усіх матчів, після чого арбітрам вказується на їх помилки. Це важливо з огляду на те, що уже в вівторок маємо зробити призначення на наступний тур. До речі, у питанні з призначеннями арбітрів також задіяно чимало людей і комп’ютерних програм», — підкреслив Лучано Лучі.

Протягом зустрічі розглянули найбільш резонансні епізоди, здебільшого надані клубами. Та й Комітет арбітрів зі свого боку підготував низку відеонарізок із спірними моментами в матчах осінньої частини сезону 2016/17 серед команд клубів ПФЛ, де зі свого боку співголова Комітету професіонального футболу ФФУ Віктор Дердо давав вичерпні відповіді на питання клубів. Важливо, що кожен отримав тлумачення будь-якого моменту, представники Комітету арбітру відповідали на питання виважено і терпляче. Йшлося, наприклад, про деякі проблеми під час спілкування арбітра з футболістами, повноваження арбітра до, під час та після матчу, комунікації між арбітром та своїми помічниками тощо.

Багато часу було приділено матчу останнього, 20-го туру, у Тернополі. Місцевий клуб приймав одного з лідерів – рівненський «Верес», і на 87-й хвилині матчу за рахунку 1:0 на користь гостей відбувся епізод, який викликав великий резонанс у ЗМІ. Арбітр із Ужгороду Михайло Митровський не відреагував на фол у атаці з боку захисника гостей, через що арбітр був атакований господарями і навіть побував на газоні після поштовху з боку гравців «Тернополя».

«Дякую, що Комітет арбітрів не став прикривати арбітра, чітко вказавши, що він помилився у кількох епізодах і його буде за це покарано дисквалфікацією, — сказав після заходу прес-службі ПФЛ директор та в.о. головного тренера ФК «Тернопіль» Василь Матвійків. – Прикро, що через необачність арбітра зводиться нанівець робота багатьох людей та наших уболівальників. Шкода, що очок в таблицю від цього нам не додається. Але подібні заходи важливі. Вони допомагають отримати відповіді на багато питань».

В цілому тригодинна зустріч вийшла змістовної та повністю задовольнила його учасників. «Не можу сказати, що в мене накопичилося чимало питань до арбітрів після осінньої частини сезону, — сказав головний тренер ФК «Суми» Павло Кікоть. – Я дійсно отримав чимало інформації на зустрічі, вона дозволяє випустити пару та отримати відповіді на свої питання. Прикро, що участь взяли не всі клуби, хоча ледь не після кожного туру ми чуємо у ЗМІ претензії до арбітрів».

«Не вперше беру участь у таких зустрічах, — зазначив головний тренер ФК «Енергія» Олег Федорчук. — Коли у 2010 році куратора арбітражу П’єрлуїджі Колліну було запрошено до України, він відзначав, що ніхто не має тиснути на арбітра, оцінювати його. Під час першої зустрічі я запитував у італійського куратора чому відсутній зворотній зв’язок між клубами і арбітрами. Минули роки і я бачу, що в цьому напрямкові помітні, як на мене, позитивні зрушення. Уже більш-менш оцінюють дії арбітрів усім складом Комітету арбітрів, таким чином знімаючи напругу серед наших клубів. Радує також і формат таких зустрічей, було проаналізовано всі повтори, на високому рівні відеотехніка у Будинку футболу. Переконаний, що такі зустрічі мають бути цікаві тренерам — але приїхали здебільшого представники команд. Також я запрошував би футболістів на подібні заходи».

«Перш за все, хочу зазначити, що неправильним є робити акцент на якомусь одному епізоді, де нібито була помилка арбітра, адже навіть на цьому засіданні були розібрані численні епізоди, де головний арбітр чи його асистенти не приймали вірні рішення, — сказав прес-службі ПФЛ представник «Вересу» Сергій Коваль. — На жаль, помилки арбітрів у всьому світі є частиною футболу, тому, я думаю, не варто акцентувати увагу на одному окремому моменті, який вплинув чи міг вплинути на хід матчу. Тим більше, не хочеться вживати слово вибірковість чи упередженість, як деколи люблять робити мої колеги. Якщо повертатися до епізоду з матчу з «Тернополем», то головний арбітр Михайло Митровський працював цього сезону також на матчі «Верес» – «Скала», де не призначив при рахунку 0:1 стовідсотковий пенальті за гру рукою захисника стриян. Однак нашій команді вдалося, не дивлячись на це, здобути вольову перемогу. Можна згадувати і інші моменти, однак кожен повинен займатися своєю роботою. Я сподіваюсь, що всі помилки арбітражу будуть ретельно вивчені Комітетом арбітрів ФФУ, і будь-яка похибка з боку арбітрів отримає справедливе покарання відповідно до існуючих дисциплінарних норм. Але і клубам, і, особливо, офіційним особам теж вартує бути коректними в своїх коментарях та не шукати відповіді на свої проблеми лише в роботі людей в чорному».

Нагадаємо, що в межах співпраці Комітету арбітрів ФФУ та Професіональної футбольної ліги України протягом осінньої частини змагань було проведено низку семінарів з футболістами та тренерами команд клубів-учасників змагань ПФЛ. Тема семінару: «Правила гри з футболу, зміни і доповнення до них та сучасне трактування окремих положень, згідно з циркулярями IFAB».

Зустрічі Комітету арбітрів з представниками клубів ПФЛ було започатковано минулого року, з того часу вони носять регулярний характер.

Прес-служба ПФЛ

Оставить комментарий